Praktyczne nauki magii Tolteków wg mistrza indiańskiego don Juana Matusa

Czarownik w Wielkim Planie Ludzkości

Na wstępie trzeba zastrzec, że nie mówimy o czarownikach niższych klas, których specjalnością jest np. rzucanie uroków. Powiemy o czarownikach tolteckich z linii opisanej przez Castanedę. Przykładem naguali są tu don Juan Matus lub działający do dziś i opisany przez Roberta Noble nagual Julian. Czarownicy ci niemal od zawsze uznawali, że człowiek jest niezwykłą istotą, gdyż oprócz wyposażenia w ciało fizyczne i energetyczne, jak wszystko wokół nas – posiada wysokiej klasy świadomość. Daje mu ona możliwość dokonywania czynów nie tylko przekraczających możliwości zwierząt, ale wykraczających poza codzienne wyobrażenia społeczne. Należą do nich na przykład natychmiastowe uzdrowienia, teleportacja, jasnowidzenie, uniknięcie śmierci ciała fizycznego lub przeniesienie się do innego, wybranego wymiaru.

Ponad intelektem

Przeciętny współczesny człowiek wyobraża sobie, że kierunek rozwoju ludzkości to postęp w dziedzinie nauki i techniki opartych o zdolność myślenia. Sławna wypowiedź „myślę więc jestem” zaważyła na współczesnym pojmowaniu świata. Jednak czarownicy są świadomi tego, że intelekt nie jest najwyższą zdolnością człowieka i do tego wpisane jest weń ograniczenie, które uniemożliwia rozwój ludzkości. Aby pokonać to ograniczenie, należy rozwinąć zmysły ciała energetycznego i wyćwiczyć je w odpowiednim kierunku. (foto: voices.worldinfo.org)

Rośliny halucynogenne

Wśród czarowników tolteckich istnieje przypuszczenie, że tysiące lat temu, kiedy człowiek żył w ścisłym związku z przyrodą, wydarzyło się coś, co zdecydowało o jego dalszym rozwoju. Otóż po spożyciu roślin halucynogennych i opanowaniu percepcji odmiennych stanów świadomości, człowiek uświadomił sobie energetyczną naturę rzeczywistości. Ujrzał także możliwości, jakie z tym są związane. Dziś wiemy, że w wielu miejscach na świecie, dawniej i dziś, spożywa się na przykład ajahuaskę, grzyby psilocybe lub gałki pejotlu. Nie należy tego mylić z narkomanią, gdyż w tego rodzaju rytuałach, w przeciwieństwie do narkomanii, wymagana jest ścisła dyscyplina i ukierunkowanie percepcji. Narkomani mogą ograniczać się jedynie do przeżywania ekstazy i oglądania barwnych wielowymiarowych wizji. W każdym jednak wypadku spożywanie takich roślin zarówno uzależnia jak i niezwykle niszczy ciało. Czarownicy tolteccy zauważywszy negatywne tego skutki, zrezygnowali z korzystania z halucynogenów już setki lat temu. Z kolei ludzkość wkroczyła najpierw na etap materializmu, po którym nastąpił etap konsumpcjonizmu. Zasłoniło to prawie całkowicie duchową wizję świata. Czarownicy nazwali tą zdolność drugą i trzecią uwagą. Pozostała ludzkości tylko tzw. pierwsza uwaga.

Świadomość pozamaterialna

Druga i trzecia uwaga towarzyszyła ludzkości od tysięcy lat. Naguale zobowiązani byli do tego, aby każdego swego ucznia a przynajmniej swego następcę nauczyć widzenia energii. Człowiek, który uzyskuje tego rodzaju percepcję, wkracza tym samym na wyższy poziom świadomości. Odtąd widzi wyraźnie, skąd się bierze cały świat i jak zachodzą w nim wszystkie procesy. Widzi także wyraźnie, że wszystko jest całością połączonych ze sobą elementów. Wie, że stanowi część wielkiego kosmicznego organizmu, a on nie jest tylko ciałem, które za chwilę „zamieni się w proch”. Dzięki temu widzeniu posiada wiedzę, która mu mówi, jak działać wobec siebie i innych. I wreszcie wie, jak przekraczać swoje pozorne ograniczenia. Niczego się nie boi, bo wie, że nic mu nie może zagrozić. Jest istotą energetyczną, a więc niezniszczalną i nieśmiertelną. Wie także, że widok świata, jaki otacza jego ciało i ciała innych ludzi uzależniony jest od percepcji jego oraz percepcji innych ludzi. Czarownik zaś potrafi oddziaływać na percepcję zarówno swoją jak i percepcję innych. Wie, że umiejętność ta zależy od jego nieskazitelnego umysłu, charakteru i postępowania.

Wielki Plan Ludzkości

Wielki Plan Ludzkości polega na uświadomieniu społeczeństwa, gdzie może odnaleźć rozwiązanie swoich problemów. Gdyż ludzkość wciąż poszukuje takiego rozwiązania. Celem ludzkości, która w świecie materialnym rozwinęła świadomość w kierunku intelektu jest teraz uzupełnienie tej zdolności o aspekt energetyczny. Poza umiejętnością widzenia energii pojawią się zdolności używania intencji w kierunku natychmiastowego ustawiania punktu percepcji. Dwie koleje zdolności to wola i wewnętrzne odczuwanie, które jest niezbędnym zmysłem czarownika. Czy wszyscy ludzie mają zostać czarownikami? Nie, natomiast wszyscy ludzie powinni uświadomić sobie czym są, czym jest świat i od czego zależy jego postać. Powinni wrócić do stanu pełnej świadomości. Wtedy zrealizują Wielki Plan Ludzkości.

Poprzedni

Sześć elementów strategii wojownika

Następne

Trzy kroki wojownika w kierunku widzenia

  1. Slawko

    Wspaniała strona… Bardzo dziękuję.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén