Praktyczne nauki magii Tolteków wg mistrza indiańskiego don Juana Matusa

Jak wojownik wchodzi w stan trzeciej uwagi

Wojownik wchodzi w stan trzeciej uwagi, gdy blask świadomości przekształca się w wewnętrzny ogień. Nie rozszerza się stopniowo, lecz obejmuje naraz wszystkie emanacje Orła zamknięte w ludzkim kokonie.

Czym jest dar Orła

Nowi widzący postawili sobie za cel dotarcie do stanu trzeciej uwagi bez utraty życia i poczucia tożsamości. Nieliczni wchodzą w trzecią uwagę nieświadomie. To jest dar Orła. Dla nowych widzących wejście w trzecią uwagę również jest darem, ale należy to rozumieć tak, że wcześniej trzeba oddać mu namiastkę swej świadomości w procesie przeglądu swego życia. (foto: indiancountrytoday.com)

Śmierć przeciętnego człowieka

W chwili śmierci wszyscy ludzie wchodzą w niepoznawalne, a niektórzy nawet osiągają stan trzeciej uwagi, ale trwa to tylko krótką chwilę i służy jedynie oczyszczeniu pokarmu dla Orła.

Najwyższe osiągnięcie człowieka to dojść do trzeciego poziomu uwagi nie tracąc przy tym siły życia i nie stając się odcieleśnioną świadomością ulatującą jak płomyk w stronę dzioba Orła, który za chwilę ją pożre.

Śnienie i skradanie się prowadzą do trzeciej uwagi

Ważne jest jednak to, by wojownik znał i ćwiczył obydwie umiejętności. Kobiety opanowują jedno lub drugie, w zależności od konfiguracji świetlistego ciała. Z kolei mężczyźni mogą osiągnąć pewien stopień zaawansowania w obu tych sztukach, ale nigdy nie będą w nich równie skuteczni, jak kobiety w swoich specjalnościach.

Przez skradanie się osiągamy dwa cele

Po pierwsze, chodzi o to, by przesunąć punkt połączenia tak równo i bezpiecznie, jak to tylko możliwe, i skradanie się jest tu najlepszą metodą. Drugi cel to wpoić zasady tej sztuki na tak głębokim poziomie, by ominąć ludzki inwentarz.

Trzy techniki skradania się

Klatka, lista wydarzeń do powtórnego przeżycia i oddech zwiadowcy uznaje się za najważniejsze zadania, które wojownik ma do wypełnienia.

Szczegółowy przegląd życia jest najwygodniejszą drogą do utraty ludzkiego kształtu. Dlatego zwiadowcom po podsumowaniu własnego życia łatwiej jest stosować techniki nie-działania dotyczące tożsamości, na przykład wymazywanie życiorysu, utratę poczucia własnej ważności, przełamywanie rutyny i tak dalej.

Siedem zasad skradania na przykładzie naguala

Przykład naguala stanowił mistrzowskie wprowadzenie do siedmiu głównych zasad skradania się. Nagual przedstawił uczniom te zasady, najpierw demonstrując je w działaniu, a potem podając uzasadnienie wojownika dla swoich uczynków. Wykorzystał chorobę uczennicy i jej uzdrowienie. Jego postępowanie było zgodne z drogą wojownika, a ponadto stanowiło mistrzowskie wprowadzenie do siedmiu głównych zasad skradania się. (1) Najpierw ściągnął ją na swój teren, gdzie była zdana na jego łaskę; (2) nakłonił ją, by odrzuciła to, co nie było niezbędne; (3) nauczył ją stawiać własne życie na szali przy podejmowaniu decyzji; (4) pokazał, jak się rozluźniać; (5) wprowadził ją w nowy dla niej nastrój optymizmu i wiary w siebie, by pomóc jej zweryfikować własne możliwości; (6) nauczył ją wykorzystywać czas; (7) i w końcu pokazał jej, że zwiadowca nigdy nie wysuwa się na pierwszy plan.

(wg Carlos Castaneda, tom 6. Dar Orła, tom 7. Wewnętrzny ogień)

Poprzedni

Przegląd życia zwiadowcy

Następne

Jak odblokować OOBE

 1. Nnjj

  ,,(1) Najpierw ściągnął ją na swój teren, gdzie była zdana na jego łaskę; (2) nakłonił ją, by odrzuciła to, co nie było niezbędne; (3) nauczył ją stawiać własne życie na szali przy podejmowaniu decyzji; (4) pokazał, jak się rozluźniać; (5) wprowadził ją w nowy dla niej nastrój optymizmu i wiary w siebie, by pomóc jej zweryfikować własne możliwości; (6) nauczył ją wykorzystywać czas; (7) i w końcu pokazał jej, że zwiadowca nigdy nie wysuwa się na pierwszy plan.”
  Jak to zrozumieć ? Jedyne co zrozumiałem, to że pokazał jej jak się rozluźniać.
  No i punkt 5 rozumiem. Reszta zero. Null. Wgl to kim lub czym jest ten ,,Orzeł”?
  Widzę, że pan wie co nieco na temat wychodzenia z ciała.
  Czy mógłby pan trochę tych terminów zamienić na bardziej ,,zachodnie”? W sensie używać w artykułach terminy typu MTJ, międzystan, wchodzenie w trans, OSPUO
  Bo indiańskie terminy jest naprawdę ciężko zrozumieć czego dotyczą.

  • Ryszard

   Aby zrozumieć każdy z punktów zastosowanych przez naguala, należy studiować tę naukę albo u samego naguala, albo przez lekturę 12 tomów Castanedy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén